facebook

Wzory dokumentów samochodowych

Poniżej znajdziesz różne wzory dokumentów samochodowych, zarówno aktualnych, jak i starszego typu. Możesz zapoznać się z wyglądem dowodów rejestracyjnych z dziesięciu krajów.

Zachęcamy zwłaszcza do zwrócenia uwagi na to, że wiele z wzorów to więcej, niż jedna strona – tłumacz przysięgły języka francuskiego czy włoskiego będzie potrzebował wszystkich stron, by wykonać przekład i móc poświadczyć go swoją pieczęcią. Dlatego tak ważne jest staranne skanowanie posiadanych dowodów rejestracyjnych, gdy decydujemy się na elektroniczne tłumaczenie dokumentów samochodowych. Prosimy zawsze upewnić się, że w zleceniu przesyłanym do biura znajdują się wszystkie części danego formularza.

Oprócz dowodów rejestracyjnych, na stronie zamieściliśmy także inne przykłady dokumentów samochodowych. Znajdziesz tu między innymi przykłady holenderskich dowodów wymeldowania pojazdu, niemieckich faktur czy francuskich umów. Przekładamy wszystkie certyfikaty i faktury, dlatego jeśli kupujesz bądź sprzedajesz auto za granicę, zgłoś się do nas z każdym pismem.

 

Belgia

Zamieściliśmy tu zarówno aktualne dokumenty, jak i ich nieco starszą wersję. Wykonujemy elektroniczne tłumaczenie dokumentów samochodowych obu ich typów, ponieważ zarówno starsze, jak i nowsze dowody rejestracyjne wciąż są w Belgii w obiegu. Przygotowaliśmy także wzór faktury – również i ten typ pisma musi zostać przełożony przysięgle, by mieć w Polsce jakąkolwiek moc prawną. Na umowie oprócz tekstu są zwykle także pieczątki – przy skanowaniu zadbaj, by były dobrze widoczne.

Typ dokumentu Podgląd

Dowód rejestracyjny wydawany od 2014 roku (KENTEKENBEWIJS DEEL I)

            
 Dowód rejestracyjny wydawany od 2014 roku (KENTEKENBEWIJS DEEL II)             

 Dowód rejestracyjny NOWY KENTEKENBEWIJS

            
 Dowód rejestracyjny STARY KENTEKENBEWIJS             

  Umowa / Faktura Przykład

                     

Holandia

Polacy bardzo cenią pojazdy z tego kraju – słyną one między innymi z dobrego stanu technicznego. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz komplet pism: to zarówno dowody rejestracyjne, przerejestrowania, jak i umowy oraz faktury na części zapasowe. Nasz tłumacz przysięgły z języka holenderskiego ma do czynienia z różnymi certyfikatami i poświadczeniami, dlatego nie wahaj się zgłosić do nas po dowolny elektroniczny przekład dokumentu samochodowego.

Typ dokumentu Podgląd

Dowód rejestracyjny wydawany od 2014 roku - część 1 karta (KENTEKENBEWIJS DEEL I)

Dowód rejestracyjny wydawany od 2014 roku - część 2 dokument (KENTEKENBEWIJS DEEL I)

Dowód rejestracyjny  KENTEKENBEWIJS

Dowód rejestracyjny na nazwisko

KENTEKENBEWIJS

DEEL I B

Dowód przerejestrowania

KENTEKENBEWIJS

DEEL II

Dowód wymeldowania pojazdu

RDW

UITVOERVERKLARING

UITVOERKENTEKENBEWIJS

Część zapasowa

RDW ID

BEDRIJFSVOORRAAD

DEEL I B

Umowa / Faktura

(przykład)

Dokumenty celne (EUROPESE GEMEENSHAP)

Niemcy

To także chętnie wybierany kraj, jeśli chodzi o obrót aut. Prowadzone przez nas tłumaczenie dokumentów samochodowych online zajmuje niewiele czasu dzięki dużemu doświadczeniu osobie zajmującej się przekładami przysięgłymi z języka niemieckiego. Stykamy się z dużą liczbą tego typu pism. Na stronie znajdziesz wzory zarówno nowego, jak i starego dowodu rejestracyjnego, a także przykład typowej faktury.

Typ dokumentu Podgląd

Dowód rejestracyjny część 1

ZULLASUNGSBESCHEINIGUNG TEIL I  FAHRZEUGSCHEIN

 

Dowód rejestracyjny część 2

ZULLASUNGSBESCHEINIGUNG TEIL II FAHRZEUGBRIEF

Dowód rejestracyjny część 1 stary (FAHRZEUGSCHEIN)

Dowód rejestracyjny część 2 stary (FAHRZEUGBRIEF)

Umowa / Faktura (Przykład)
Dokumenty celne (ZOLLANMELDUNG)

Austria

Polacy coraz chętniej decydują się na zakup pojazdu w Austrii – kraj ten jest stosunkowo blisko, a jego mieszkańcy słyną z dbałości o auta. Pojazdy te mają szczegółowe, wielostronicowe dowody rejestracyjne. Wysyłając plik do elektronicznego tłumaczenia dokumentów samochodowych, zadbaj o to, by zawierał skan wszystkich stron – przekład przysięgły jest możliwy tylko z kompletnego pisma. Oprócz dowodu, znajdziesz tu także przykładową umowę.

Typ dokumentu Podgląd

Dowód rejestracyjny część 1

ZULLASUNGSBESCHEINIGUNG

TEIL I

Dowód Rejestracyjny część 2 ZULLASUNGSBESCHEINIGUNG

TEIL II

Umowa / Faktura  Przykład

Szwajcaria

W Szwajcarii językami obowiązującymi są francuski, niemiecki oraz włoski – w naszym biurze pracują tłumacze przysięgli z tych właśnie języków, dlatego bez problemu zajmiemy się przekładem wszystkich dokumentów samochodowych z tego kraju. Pomimo różnych języków, forma dowodów rejestracyjnych jest zawsze taka sama: zapoznać się z nią możesz poniżej. Zwróć uwagę na liczbę stron i koniecznie zadbaj, decydując się na usługę online, by zeskanować wszystkie.

Typ dokumentu Podgląd
Dówód Rejestracyjny FAHRZEUGAUSWIES
Umowa / Faktura  Przykład

Francja

Wciąż można spotkać pojazdy zarówno ze starymi, jak i nowymi dowodami rejestracyjnymi – ich wygląd poznasz, zapoznając się z zawartością tej podstrony. Wykonujemy tłumaczenia dokumentów samochodowych online na każdym typie pism, nie spotkasz się więc z odmową nawet, jeśli prześlesz nam „stare” pismo. Zwróć uwagę jednak, by przesłać skany wszystkich stron. Oferujemy także przekłady przysięgłe z języka francuskiego faktur i umów.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód rejestracyjny NOWY
Dowód rejestracyjny
Dowód Rejestracyjny STARY (CERTIFICAT D'IMMATRICULATION)

Umowa/Faktura

PRZYKŁAD

Włochy

Auta z tego kraju posiadają dwa dokumenty samochodowe: dowód rejestracyjny i własności, i oba są niezbędne w polskim urzędzie. Tłumacz przysięgły z języka włoskiego przekłada każdy typ pisma, więc można przesłać do nas jeden i drugi dowód. Translację możemy przeprowadzić całkowicie online, wystarczy, że wyślesz nam skany. Zwróć jednak uwagę, by pliki były wyraźne i czytelne, a także by zawierały wszystkie strony pism.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód rejestracyjny CARTA DI CIRCOLAZIONE

Przód

Tył

Dowód własności CERTICATO DI PROPIERTA
Zaświadczenie (Attestazione di presentazione formalità)
Umowa/Faktura Przykład

Hiszpania

Jeśli przeglądałeś także wzory z innych krajów, możesz zauważyć, że hiszpański dowód rejestracyjny jest znacznie bardziej przejrzysty. Choć znajduje się na nim mniej tekstu, wciąż zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat pojazdu. Jeśli chcesz zlecić nam elektroniczne tłumaczenie dokumentów samochodowych, zadbaj o to, by zrobić skan całości pisma. Plik musi być wyraźny i czytelny – zdecydowanie ułatwia to wykonanie przekładu przysięgłego.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód rejestracyjny Dowód Rejestracyjny (PERMISO DE CIRCULACION)

Umowa/Faktura Przykład

Dania

Wykonujemy także elektroniczne tłumaczenia dokumentów samochodowych z języka duńskiego. Przekładamy zarówno dowody rejestracyjne starego typu, jak i te nowsze. Na pierwszy rzut oka można rozróżnić je po kolorze, jednak warto zauważyć także, że nowsza wersja składa się z dwóch części. Przesyłając do przekładu przysięgłego plik, zadbaj o to, by zeskanowana została całość – na obu stronach znajdują się dane wymagające przełożenia.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód Rejestracyjny (REGISTRERINGSATTEST)

Dowod Rejestracyjny (Stary - zielony)

Szwecja

By zarejestrować auto zakupione w Szwecji, wymagane jest posiadanie jego dowodu rejestracyjnego, ale uwaga! Składa się on z dwóch części, a każda z nich jest w innym kolorze. Prezentowane na stronie wzory to nie więc, jak w przypadku innych krajów, wersja stara i nowa. Tylko część żółta i niebieska razem tworzą kompletny, nadający się do tłumaczenia przysięgłego dokument samochodowy. Jeśli więc zdecydujesz się na usługę online, koniecznie zeskanuj i kartkę żółtą, i niebieską.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód Rejestracyjny (REGISTRERINGSBEVISET DEL1)

Dowód Rejestracyjny (REGISTRERINGSBEVISET DEL2)

Czechy

W trosce o wygodę naszych klientów prezentujemy także wzory dokumentów samochodowych z Czech: dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu. Rynek motoryzacyjny u naszych południowych sąsiadów jest atrakcyjny i często skłania klientów do poszukiwań auta właśnie w Czechach. Nasze biuro wspiera klientów w zakresie profesjonalnych tłumaczeń online, które ułatwią proces importu pojazdu. Wszelkie dokumenty można nam przesyłać wygodną drogą elektroniczną.

Typ dokumentu Podgląd
Dowód Rejestracyjny (Osvedceni o Registraci Vozidla - Cast I)

Karta Pojazdu (Technicky Prukaz - Cast II)