Zdalne platformy sprzedaży samochodów

Trend zdalnego załatwiania większość czynności dotarł również do branży automotive. Wiele sytuacji, które jeszcze niedawno wymagały tego, żebyśmy na miejscu pojawili się osobiście, dziś można rozwiązać za pomocą kilku kliknięć. Jak wygląda to w przypadku zakupu samochodów używanych oraz składania w urzędzie niezbędnych do ich rejestracji dokumentów?

Model sprzedaży aut używanych w systemie online

W ostatnich latach dużą popularnością zaczęły cieszyć się platformy online, na których można dokonać wyboru i zakupu pojazdu, również z zagranicy. Nie są one tym samym, co zwykłe serwisy ogłoszeniowe, na których firmy lub sprzedawcy indywidualni wystawiają swoje oferty. W przypadku specjalnych platform do sprzedaży używanych samochodów to właśnie na nich spoczywa obowiązek zweryfikowania stanu technicznego pojazdu. Klient z „poziomu fotela” może zaś dokładnie obejrzeć interesujący go model auta, często łącznie z jego wirtualnym wnętrzem. W jednym miejscu zbierane są oferty z całej Europy. Platformy sprzedażowe zapewniają również możliwość bezpiecznego wykonania transakcji i oferują możliwość zakupu samochodu na raty. Po jego finalizacji oferują zaś usługę dostawy pojazdu do każdego miejsca na terenie Polski.

Zdalny zakup używanego pojazdu – jak w ten trend wpisuje się nasze biuro tłumaczeniowe?

Jeśli poprzez platformę online zdecydowałeś się na zakup używanego samochodu z zagranicy, wciąż musisz dopilnować kilku obowiązków – w tym oczywiście jego rejestracji. Potrzebne będą Ci do tego przetłumaczone dokumenty (m.in. faktura lub umowa kupna-sprzedaży, dowód rejestracyjny). Te również można zdobyć bez wychodzenia z domu. Tłumaczenia dokumentów samochodowych w naszym biurze często wykonywane są od ręki. Wystarczy wgrać do naszego systemu ich skan, a tłumaczenie będzie gotowe w ciągu 48 godzin.

Co więcej, w wielu przypadkach aby dokonać rejestracji pojazdu wcale nie musisz osobiście udawać się do wydziału komunikacyjnego. Taki wniosek również możesz wypełnić online. Informacje na temat przebiegu procesu oraz niezbędnych, przetłumaczonych dokumentów znajdziesz na stronach rządowych.