Blog

Jakie są różnice pomiędzy tłumaczem przysięgłym a zwykłym?

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z samochodami sprowadzanymi z zagranicy, z pewnością spotkałeś się z wymogiem przetłumaczenia umowy oraz dowodu rejestracyjnego przez upoważnionego do tego specjalistę. Zastanawiasz się, skąd pochodzi ten warunek? W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jakie są różnice pomiędzy tłumaczeniem przysięgłym a zwykłym.

Przekład dokumentów wykonany przez upoważnioną osobę

Sprowadzanie aut z Belgii. Czy warto?

Wprawdzie używanych samochodów w krajach Beneluksu szukamy rzadziej niż na przykład w Niemczech, ale nie znaczy to, że rynek belgijski nie ma nam nic ciekawego do zaproponowania. Wręcz przeciwnie – mimo faktu, że jest on stosunkowo mniejszy niż u naszych zachodnich sąsiadów, można znaleźć tam wiele korzystnych ofert. Z pewnością warto zastanowić się nad sprowadzeniem auta z Belgii – potwierdzi to wielu zadowolonych kierowców z naszego kraju.

Zalety używanych pojazdów z krajów Beneluksu

Problem z dostępnością nowych aut i zwiększony import z zagranicy

Problem na rynku automotive rozpoczął się w związku z wybuchem pandemii koronawirusa i wygląda na to, że dwa lata później wciąż się utrzymuje. Utrudniony dostęp do nowych samochodów, a także brak ciekawych promocji przy wyprzedaży roczników wynika między innymi z trudnego dostępu do niektórych podzespołów, a także ograniczeń w transporcie, które spowolniły handel. Produkcja zahamowała też w związku z wojną w Ukrainie. Na nowe pojazdy czeka się od kilku miesięcy do nawet roku – dla wielu nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.

Sprowadzanie aut z Francji. Czy warto?

Do krajów, z których Polacy najchętniej importują używane samochody, należy Francja. Najczęściej szukamy ich na aukcjach i przeznaczonych do tego portalach ogłoszeniowych, zaglądamy również do komisów, co jest nieco wygodniejszą opcją ze względu na minimalne formalności i brak konieczności samodzielnego sprowadzania auta z kraju nad Sekwaną. Jeśli szukamy używanego samochodu samodzielnie, to przed podjęciem decyzji o zakupie możemy też sprawdzić jego historię przy pomocy numeru VIN.

O czym należy pamiętać podczas sprowadzania auta z Francji?

Czy warto sprowadzić samochód z Holandii?

Jeśli mowa o topowych krajach, z jakich do Polski sprowadzane są auta używane, nie można nie wspomnieć o Holandii. Pojazdy z Niderlandów cenione są za dobry stan techniczny oraz za potwierdzoną historię, którą można w łatwy sposób zweryfikować. To też właśnie pod Amsterdamem w każdy wtorek odbywa się jedna z największych giełd samochodowych w Europie. Jeśli rozważamy zakup używanego auta zza granicy, Holandię na pewno warto wziąć pod uwagę.

Pomoc tłumacza przy załatwianiu formalności po sprowadzeniu auta do Polski

Sprowadzenie auta z Niemiec. Czy warto?

Komisy, portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, giełdy - Polacy szukają używanych pojazdów z Niemiec w wielu miejscach. Liczby mówią same za siebie – ponad połowa aut sprowadzonych do Polski pochodzi od naszych zachodnich sąsiadów. Na pytanie zawarte w tytule tego artykułu odpowiedzieć można więc tylko twierdząco. O jakich formalnościach należy przy tym pamiętać i jak w ich dopilnowaniu może pomóc nasze biuro tłumaczeń?

Przed przekroczeniem granicy

Proces zlecenia zamówienia na stronie tlumaczka.pl z konta VIP z indywidualnym cennikiem

Dla naszych najważniejszych klientów przygotowaliśmy możliwość logowania do portalu klienta VIP. Usługa VIP zapewnia użytkownikom naszego serwisu jeszcze większą wygodę - jej posiadacze mogą liczyć na indywidualną opiekę administratora, szybszą realizację zamówienia, niższe ceny, śledzenie statusu zamówienia, dostęp do faktur elektronicznych oraz uproszczony system składania zlecenia.

 

Pierwsze logowanie do konta VIP:

 

Rozszerzamy ofertę o tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych z Czech

 

Import używanych aut cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich kierowców. Tylko w ubiegłym roku do kraju sprowadzono i zarejestrowano 848 154 pojazdów. Mimo procedur i formalności, które muszą zostać dopełnione w przypadku zakupu importowanego samochodu, Polacy często przedkładają tę metodę nabywania auta nad wizytę w salonie samochodowym, m.in. ze względu na atrakcyjną cenę.