Blog

Proces zlecenia zamówienia na stronie tlumaczka.pl z konta VIP z indywidualnym cennikiem

Dla naszych najważniejszych klientów przygotowaliśmy możliwość logowania do portalu klienta VIP. Usługa VIP zapewnia użytkownikom naszego serwisu jeszcze większą wygodę - jej posiadacze mogą liczyć na indywidualną opiekę administratora, szybszą realizację zamówienia, niższe ceny, śledzenie statusu zamówienia, dostęp do faktur elektronicznych oraz uproszczony system składania zlecenia.

 

Pierwsze logowanie do konta VIP:

 

Rozszerzamy ofertę o tłumaczenia przysięgłe dokumentów samochodowych z Czech

 

Import używanych aut cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich kierowców. Tylko w ubiegłym roku do kraju sprowadzono i zarejestrowano 848 154 pojazdów. Mimo procedur i formalności, które muszą zostać dopełnione w przypadku zakupu importowanego samochodu, Polacy często przedkładają tę metodę nabywania auta nad wizytę w salonie samochodowym, m.in. ze względu na atrakcyjną cenę.

 

Skala importu aut używanych do Polski w roku 2020 i wpływ Covid-19

Wybuch pandemii koronawirusa wywrócił wiele krajowych gospodarek do góry nogami, a niezliczona liczba branż szybko boleśnie odczuła konsekwencje lockdownu. Co ciekawe, nie miało to większego wpływu m.in. na liczbę importowanych aut. Choć w 2020 roku sprowadzono do kraju o 16 proc. mniej pojazdów w stosunku do roku ubiegłego to – jak wskazują eksperci motoryzacyjni – o zapaści sektora nie ma mowy, zaś importowanie używanych samochodów to nad Wisłą nadal popularna metoda na pozyskanie środka transportu.

Wzrost importu samochodów używanych z zagranicy. Jakie kraje najchętniej wybieramy?

Czerwiec był najlepszym miesiącem odnośnie ilości sprowadzonych aut z zagranicy do Polski. Według Raportu Samar w czerwcu zostało przywiezionych 72 853 używanych samochodów osobowych i dostawczych.  Jest to tylko o 6,7%. gorszy wynik od ilości sprowadzonych aut w tym samym miesiącu roku wcześniej. Dla porównania w maju  spadek wyniósł w 37,1 % a w kwietniu 65,5 % w porównaniu z rokiem 2019. 

instrukcja proceu zlecenia na stronie tlumaczka.pl

Proces zlecenia zamówienia na stronie tlumaczka.pl z wykorzystaniem intuicyjnego formularza

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń, warto zastanowić się jakie benefity oferuje wybrana przez nas firma. Oczywiście, aktualnie największą popularnością cieszy się automatyczna wycena zamówień i możliwość płatności przez bramkę płatniczą. Skorzystanie z naszego intuicyjnego formularza składania zamówień w serwisie tlumaczka.pl nie wymaga logowania i zajmuje nie więcej niż 3 minuty. 

Nowy obowiązek rejestracji auta w 30 dni od zakupu lub sprowadzenia do kraju

Jeśli zdecydowałeś się na sprowadzenie samochodu z zagranicy z pewnością jesteś przygotowany na całą masę formalności. Trzeba pamiętać o niezbędnych dokumentach, opłatach czy zaświadczeniach. Od 1 stycznia 2020 roku będziesz także musiał pamiętać o terminie – od tego dnia zmienia się prawo dotyczące auto sprowadzanych spoza granic kraju.

Zmiany opublikowane w Dzienniku Ustaw dotyczą Prawa o ruchu drogowym. Osoby, które sprowadziły pojazd do Polski mają tylko 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację pojazdu. Termin ten będzie liczony od dnia, kiedy właściciel:

Zakup używanego samochodu z zagranicy - na co zwracać uwagę?

Wysokie koszty zakupu nowego auta w autoryzowanym salonie samochodowym sprawiają, że nie wszystkich na nie stać. Dlatego też największą popularnością cieszą się zakupy pojazdów używanych, najczęściej, takich które sprowadzane są z zagranicy. W internecie pojawia się mnóstwo kuszących ogłoszeń, w które nie powinniśmy jednak ślepo wierzyć. Jeśli spodobało Ci się jakieś auto i zastanawiasz się czy stanowi ono opłacalną inwestycję, przeczytaj nasz artykuł.

Dzisiaj podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu z zagranicy.

Jak sprowadzić auto z zagranicy - podręcznik sprowadzającego (procedury i koszta) cz.I

W dzisiejszych czasach w Polsce bardzo powszechne stało się sprowadzanie samochodów z zagranicy, najczęściej z krajów Unii Europejskiej. Głównym atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena modeli, za które u nas musielibyśmy zapłacić znacznie więcej. Należy jednak pamiętać, że samo sprowadzenie pojazdu wiąże się z konkretnymi kosztami. Czy więc całkowity koszt będzie dalej niższy od kupna samochodu w kraju? Przygotowaliśmy specjalny artykuł, w którym wyjaśnimy wszystkie ważne kwestie związane z powyższym procederem, jak również koszty, na które musisz się przygotować.