Blog

Ile i jakie samochody sprowadzaliśmy do Polski w 2022 roku?

Bardzo często zdarza się tak, że nasz wymarzony model pojazdu nie jest dostępny w sprzedaży. Istotną kwestią się oczywiście także cena – koszty związane z zakupem samochodu w Polsce mogą być ogromne, dlatego duża grupa osób decyduje się na zagraniczne transakcje. Z pewnością zastanawiasz się, czy są jakieś marki pojazdów, które najczęściej sprowadzamy do Polski? Na to pytanie postaramy się udzielić Ci odpowiedzi. W poniższym wpisie, bazując na konkretnych danych, podejmiemy się również oceny, ile zagranicznych samochodów jest sprowadzanych do naszego kraju. Koniecznie czytaj dalej!

Podpis elektroniczny tłumacza przysięgłego

Czas światowej pandemii koronawirusa wymusił niejako na urzędach i innych instytucjach pracę zdalną. Wszyscy dokładnie pamiętamy o utrudnieniach w załatwianiu istotnych spraw w tamtym okresie. Praca zdalna poszczególnych instytucji nie miała jednak samych wad. Okazuje się, że dla dużej grupy osób możliwość załatwienia ważnego zaświadczenia czy innego potrzebnego dokumentu przez Internet, praktycznie bez wychodzenia z domu była niezwykle wygodna.

Akcyza na samochód z zagranicy. Co to takiego?

Auta dostępne na terenie Polski nie zawsze spełniają nasze wymagania. Zazwyczaj też w kraju niełatwo nam znaleźć pojazdy w konkretnych modelach. Może się okazać, że wymarzony model samochodu jest dostępny poza granicami Polski. Na szczęście w dobie Internetu i międzynarodowych ofert oraz aukcji przeglądanie zagranicznych aut nie stanowi wielkiego problemu. Wystarczy, że otworzysz jeden z popularniejszych serwisów i wprowadzisz interesujące Cię parametry. Kiedy już wymarzony samochód rzuci Ci się w oczy, w równie prosty sposób możesz go zakupić.

Sprowadzenie samochodu z USA. Czy warto?

Niektórych może ten fakt zaskoczyć, ale wśród krajów, z których chętnie importujemy samochody używane, znajdują się też Stany Zjednoczone. Do naszego kraju sprowadzane są stamtąd zarówno klasyki, jak i nowe modele samochodów. Polacy chętnie wybierają auta o różnym stopniu uszkodzenia. Naprawienie ich w polskim warsztacie często okazuje się bowiem bardziej opłacalne niż kupno zupełnie nowego modelu w jednym z salonów. Podobnie z kosztami transportu – wcale nie są one czynnikiem, który zniechęca Polaków do zakupu auta za oceanem.

Import i modyfikacje

Zdalne platformy sprzedaży samochodów

Trend zdalnego załatwiania większość czynności dotarł również do branży automotive. Wiele sytuacji, które jeszcze niedawno wymagały tego, żebyśmy na miejscu pojawili się osobiście, dziś można rozwiązać za pomocą kilku kliknięć. Jak wygląda to w przypadku zakupu samochodów używanych oraz składania w urzędzie niezbędnych do ich rejestracji dokumentów?

Model sprzedaży aut używanych w systemie online

Jakie są różnice pomiędzy tłumaczem przysięgłym a zwykłym?

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z samochodami sprowadzanymi z zagranicy, z pewnością spotkałeś się z wymogiem przetłumaczenia umowy oraz dowodu rejestracyjnego przez upoważnionego do tego specjalistę. Zastanawiasz się, skąd pochodzi ten warunek? W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jakie są różnice pomiędzy tłumaczeniem przysięgłym a zwykłym.

Przekład dokumentów wykonany przez upoważnioną osobę

Sprowadzanie aut z Belgii. Czy warto?

Wprawdzie używanych samochodów w krajach Beneluksu szukamy rzadziej niż na przykład w Niemczech, ale nie znaczy to, że rynek belgijski nie ma nam nic ciekawego do zaproponowania. Wręcz przeciwnie – mimo faktu, że jest on stosunkowo mniejszy niż u naszych zachodnich sąsiadów, można znaleźć tam wiele korzystnych ofert. Z pewnością warto zastanowić się nad sprowadzeniem auta z Belgii – potwierdzi to wielu zadowolonych kierowców z naszego kraju.

Zalety używanych pojazdów z krajów Beneluksu

Problem z dostępnością nowych aut i zwiększony import z zagranicy

Problem na rynku automotive rozpoczął się w związku z wybuchem pandemii koronawirusa i wygląda na to, że dwa lata później wciąż się utrzymuje. Utrudniony dostęp do nowych samochodów, a także brak ciekawych promocji przy wyprzedaży roczników wynika między innymi z trudnego dostępu do niektórych podzespołów, a także ograniczeń w transporcie, które spowolniły handel. Produkcja zahamowała też w związku z wojną w Ukrainie. Na nowe pojazdy czeka się od kilku miesięcy do nawet roku – dla wielu nie jest zbyt wygodne rozwiązanie.

Sprowadzanie aut z Francji. Czy warto?

Do krajów, z których Polacy najchętniej importują używane samochody, należy Francja. Najczęściej szukamy ich na aukcjach i przeznaczonych do tego portalach ogłoszeniowych, zaglądamy również do komisów, co jest nieco wygodniejszą opcją ze względu na minimalne formalności i brak konieczności samodzielnego sprowadzania auta z kraju nad Sekwaną. Jeśli szukamy używanego samochodu samodzielnie, to przed podjęciem decyzji o zakupie możemy też sprawdzić jego historię przy pomocy numeru VIN.

O czym należy pamiętać podczas sprowadzania auta z Francji?